armanvien's Rating
My Rating
1
Hey Pony boy!!!! Never gets old!!!!
2
" Say hello to my little friend!" hahahahaha!!!
3
Cool ghosts!! The one in the restroom was hot!! Hahahahaha!!!
4
Im a nerd so of course i can relate to spiderman!
5
I grew up reading spiderman comics! One of my favorite super heroes!!! I'm a geek! Thats ok!! Hahahaha
6
WOW! Very good movie!
7
Nice twist with vampires and werewolves!!
8
woh! Excellent dude!! Hahaha!
9
Who doesn't like Forrest?
10
First time i seen it was a very cool experience! Just the idea of this world we live in being, literally, being in our heads!!!!!
11
12
13
14
15
16
17
18
bad boys bad boys wacha gonna do wacha gonna do when they come for you!!!!!!!
19
20
He sold his soul to the devil in this one just like in Ghost Rider!!!! Hahahaha!!
21
22
hey Mr. Wilson!!!! Wait, wrong movie! Hahahaha !! Good movie!!
23
24
25
26
X-Men
(2000, PG-13)
Wolverines character is on point with the comic books!! I told you I'm a nerd!!! Hahahaha
27
X2
(2003, PG-13)
28
29
30
300
(2007, R)
TrAiNeD KiLLAZ!!!
31
32
33
Thing people will do when determined!! Can you 'DIG IT'
Hahaha!!!
34
35
Freedom!!!!!!! Hahahaha!!
36
37
38
39
40
Jessica Alba, thats wife, only in my dreams!!!! Hahahaha!
41
42
Two good actors in a good film!!
43
44
45
If its Pixar I will watch it!!
46
47
48
49
50
51
52
53
54
CLASSIC!!
55
56
Enjoyed the whole thing! Wonder if theres a part four?
57
Shrek
(2001, PG)
58
59
60
61
62
63
Can you dig it!!!!
64
SMOKIN!!!!! Hahahaha
65
Bruce Lee IS the ICON!!!!! No one can do it BETTER!!!! Hahahaha
66
beautiful movie!! Loved it!!
67
Vatos locos!! Good movie!
68
crazy!!!! But i liked the movie!!
69
Jessica alba! Who? The silver surfer? Hahahahaha!!
70
None of them where ugly!!! Hahahaha
71
Milla. Nuff said!
72
Hercules hercules hercules!!! Eddie Muphy is da MAN!!!! Hahahaha!
73
Whys it always feel like, somebodys watching meee, and i have no privacy, woh oh oh!!!! Hahahaha!!!!
74
Hook
(1991, PG)
Robin Williams as the grown up Peter Pan!! Loved it!!
75
I liked this one because Brandon Lee was in it and i liked the story.
76
Crank is right!! No more drugs for you!!! Hahahaha!!
77
"Laundry day, nothing clean."
78
79
80
81
82
83
84
Blow
(2001, R)
85
This one is one of my favorite movies from my younger years! I still like it to this day! Hahahaha!!
86
87
88
89
90
91
92
93
i loved the story to this one! Denzel's character got me!! I didn't know whether he was a good guy or crooked at first but then again that was the fun part! Hahaha!
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
Cool style. Original! True to the comic book look!!!! Crazy story!!! Gotta love it!Hahahahaha!! That was Harry Potter........ But....... It wasn't!!! Hahahaha!!!!
106
107
108
109
110
111
112
drug abuse will f#$% you up!! Hahahaha
113
114
Powder
(1995, PG-13)
115
116
Heat
(1995, R)
117
118
119
120
121
122
This movie will teach you not to f@#$ with your waiter/waitress!! Crazy movie! Gotta love it! Hahahaha!
123
124
125
126
127
128
129
Im still waiting for a remake of this one!!! They better do it justice!!! Hahahaha
130
loved it! Mikey likes it he likes it!! Hahahaha!!!
131
Pretty cool. I want to see if there is going to be a part2!! See what Jack Jack is up to!! Hahahaha!!
132
It just kept me guessing for a while and thats what pulled me in!! Hahahaha!!
133
TRON
(1982, PG)
134
135
136
137
138
139
If you like blood and gore this ones pretty cool!!
140
141
Azumi
(2003, Unrated)
142
143
144
145
146
ah ah ah ah ah want the knife....... please.
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
a very safisticated movie! Hahahahaha!!!!!
159
I think this is one of the best Tales from the Crypt sories yet!!
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
I liked it. Cool story! Rats cooking in the kitchen! Who knew!! Hahaha!!
186
187
188
189
190
191
192
193
They all die!!! Ooops, did i ruin the ending. Hahahahaha