My Favorite Movies

  1. aryabeheshti2
  2. Arya

Every movie I've ever seen... (Part 1)

  aryabeheshti2's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
2
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
3
Scent of a Woman (1992,  R)
Click to Rate
4
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
5
American History X (1998,  R)
Click to Rate
6
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
7
Rain Man (1988,  R)
Click to Rate
8
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
9
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
10
Bloodsport (1988,  R)
Click to Rate
11
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
The 6th Day (2000,  PG-13)
Click to Rate
13
The 6th Man (1997,  PG-13)
Click to Rate
14
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
15
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
21 Grams (2003,  R)
Click to Rate
17
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
Click to Rate
18
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
1984 (Nineteen Eighty-Four) (1984,  R)
Click to Rate
20
About Schmidt (2002,  R)
Click to Rate
21
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
22
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
23
Adaptation (2002,  R)
Click to Rate
24
Airheads (1994,  PG-13)
Click to Rate
25
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
26
Ali (2001,  R)
Click to Rate
27
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
Click to Rate
28
Along Came Polly (2004,  PG-13)
Click to Rate
29
America's Sweethearts (2001,  PG-13)
Click to Rate
30
Anaconda (1997,  PG-13)
Click to Rate
31
Analyze This (1999,  R)
Click to Rate
32
Analyze That (2002,  R)
Click to Rate
33
Angels in the Outfield (1994,  PG)
Click to Rate
34
Angels in the Endzone (1997,  Unrated)
Click to Rate
35
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
36
The Animal (2001,  PG-13)
Click to Rate
37
Apollo 13 (1994,  PG)
Click to Rate
38
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
39
Assassins (1995,  R)
Click to Rate
40
The Associate (1996,  PG-13)
Click to Rate
41
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
42
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
43
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
44
The Aviator (2004,  PG-13)
Click to Rate
45
The Bachelor (1999,  PG-13)
Click to Rate
46
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
47
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
48
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
49
Back to School (1986,  PG-13)
Click to Rate
50
Barbershop (2002,  PG-13)
Click to Rate
51
Batman: The Movie (1998,  PG)
Click to Rate
52
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
53
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
54
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
55
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
56
Bean (1997,  PG-13)