My Favorite Movies
| Ashley45454839's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 2 |
Flashdance (1983, R) |
|
|
| 3 |
The Diary of Anne Frank (1959, Unrated) |
|
|
| 4 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 5 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
|
| 6 |
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2008, Unrated) |
|
|
| 7 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 8 |
The Exorcist (1973, R) |
|
|
| 9 |
The Texas Chainsaw Massacre (1974, R) |
|
|
| 10 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 11 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 12 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
|
| 13 |
Tales from the Crypt (1972, PG) |
|
|
| 14 |
Lassie (2006, PG) |
|
|
| 15 |
Lassie (1994, PG) |
|
|
| 16 |
Lassie (2005, Unrated) |
|
|
| 17 |
Lassie Come Home (1943, G) |
|
|
| 18 |
Courage of Lassie (1946, G) |
|
|
| 19 |
Son of Lassie (1945, G) |
|
|
| 20 |
The Magic of Lassie (1978, G) |
|



