My Favorite Movies


  1. AshleyTisdalebiggestfan
  2. WhySoSerious...

Give list a short description

  AshleyTisdalebiggestfan's Rating My Rating
1
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia
love it
2
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
omg what a awsome moive it was soo amazing so i brought it
3
Prom Night (2008,  PG-13)
Prom Night
i luv this movie it was awesome i just luv brittany snow in it . i cant wait for it to comes out on dvd
4
Jumper (2008,  PG-13)
Jumper
awesome movie it looks so cool to be a dumper ;]
5
The Strangers (2008,  R)
The Strangers
luv it omg i got scared my friend keep holding on to me. we keep on sreaming
6
The Eye (2008,  PG-13)
7
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
omg this was amazing and funny too i love it. Shia LaBeouf look so hot in it omg =D
8
1408 (2007,  PG-13)
1408
shit man this movie was really good but it was so fucking wack man my head hurt after i was done watchjng this movie like omg u have to see it man!
9
Awake (2007,  R)
10
The Number 23 (2007,  R)
11
The Invasion (2007,  PG-13)
The Invasion
very good movie
12
Dead Silence (2007,  R)
Dead Silence
this is a really goood horror movie when i watch it i almost pee my pants omg lol i wanna buy this movie when it come out on dvd i hope hehe but u must see this movie if u like horror movies
13
30 Days of Night (2007,  R)
14
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
15
Stay Alive (2006,  PG-13)
Stay Alive
this is a really cool and a good horror movie i love this movie=]
16
The Amityville Horror (2005,  R)
17
Hatchet (2006,  R)
18
Saw (2004,  R)
19
Saw II (2005,  R)
20
Saw III (2006,  R)
21
Saw IV (2007,  R)
Saw IV
holy shit this was such a good movie and better than saw 3 but this one have more blood O_o
22
Saw V (2008,  R)
Saw V
Just Wow Its Was good
just kinda sick and crazy in a way and wack not the best one of all of the others one well saw 4 was bit better tho so yeah
23
Hostel: Part II (2007,  R)
24
Black Christmas (2006,  R)
25
Halloween (2007,  R)
26
The Covenant (2006,  PG-13)
27
Wolf Creek (2005,  R)
28
Cry Wolf (2005,  PG-13)
29
Surf's Up (2007,  PG)
Surf's Up
love it and its good



and cute
30
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
see it and it was so good i love the two songs breaking free and what i 've been looking for and Bop To The Top
31
High School Musical 2 (2007,  G)
High School Musical 2
seee it and its so good and i love it
32
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
very great and cool and bit of funny parts this is prob the best one of all.
33
Hairspray (2007,  PG)
34
Mr. Magorium's Wonder Emporium (2007,  G)
35
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
really cute N funny
36
Monster House (2006,  PG)
Monster House
that was a awesome movie
37
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
soooooo goood and funny
38
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
this is a good movie its funny and cute i just love it .its awseome
39
Over the Hedge (2006,  PG)
Over the Hedge
very very good amazing movie
40
Bee Movie (2007,  PG)
41
Sydney White (2007,  PG-13)
Sydney White
this movie is really good and it was funny and cute i luv it
42
Bobby (2006,  R)
Bobby
such a good movie and its funny too
43
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
44
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
awesome
45
She's the Man (2006,  PG-13)
46
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
47
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
48
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
49
The Even Stevens Movie (2003,  G)
50
Holes (2003,  PG)
Holes
i love thie movie i watch it like 10 times
51
Mean Girls (2004,  PG-13)
52
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (2003,  PG-13)
53
The Eye 2 (Gin gwai 2) (2004,  R)
The Eye 2 (Gin gwai 2)
i wanna c it
54
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
this was a awesome movie and very cool heath ledger did a really great job by playin the joker he was funny too hes was the best joker i ever seem . and prob the best batman movie i ever saw too.
55
Picture This! (2008,  Unrated)
Picture This!
very great and its funny kinda like mean girls in away and Cinderella Story. i just love this movie and i just LOVE Ashley Tisdale.
56
Another Cinderella Story (2008,  PG)
Another Cinderella Story
very cute and alot of dancing this is way better then cinderella story and this is very good movie and selena gomez is a great dancer and singer =]
57
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (2008,  G)
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour
it was awesome its like i can grab miley hands it was so cool man
58
Obsessed (2009,  PG-13)
Obsessed
this was such a great movie, its kinda freaky tho
and beyonce did such an awesome job in it
you will just love her
this is prob going to be one of my fav movies
59
Fame (2009,  PG)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. joshuad274
    joshuad274 posted 585 days ago

    i love horror movies it looks like you do to thats kool