My Favorite Movies


  1. asiancrackerfolife
  2. julia

Give list a short description

  asiancrackerfolife's Rating My Rating
1
Back to the Future (1985,  PG)
2
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
3
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko
Jake Gyllenhael gives a great performance. I loved the plot of the story it was so original.I give it a big thumps up.
4
Fight Club (1999,  R)
5
The Boondock Saints (1999,  R)
6
Running Scared (2006,  R)
Running Scared
this is the best Paul Walker movie he gives his best. Most of his movies are pretty corny, but not this one. I really like the visual effects they use in the bullet scene. Can't wait to buy it.
7
The Usual Suspects (1995,  R)
8
V for Vendetta (2006,  R)
9
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
10
Hairspray (2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments