My Favorite Movies
Give list a short description
| AtWorldsEnd's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
| 6 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) (2006, PG) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 11 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 13 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 14 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
| 16 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 18 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 19 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
| 20 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 21 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 22 |
Green Day - Bullet in a Bible (2005, Unrated) |
|
| 23 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 24 |
U2 3D (2007, G)
Absolutely the most amazing concert DVD I have ever seen. Not many Music DVD's are much better then just hearing them live from the special features on the CD but with all the 3D effects makes it the most original and creative one ever! A must for anyone who even slightly likes music, I don't have U2 in my favourites but this certainly makes then a whole lot better! |
|
| 25 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
| 26 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 27 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 28 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
| 29 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
| 30 |
Jackass 2.5 (2007, R) |






























