My Favorite Movies
| Auraan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Watchmen (2009, R) |
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
| 3 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 4 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 5 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 9 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 10 |
Troy (2004, R) |
|
| 11 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 12 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 13 |
American History X (1998, R) |
|
| 14 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 15 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 16 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 18 |
El Clown (, Unrated) |
|
| 19 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 20 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 21 |
Princesas (2005, Unrated) |
|
| 22 |
Avatar (2009, PG-13) |






















