Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  austyn424910696's Rating My Rating
1
Back to the Future (1985,  PG)
2
Patton (1970,  PG)
3
Black Hawk Down (2001,  R)
4
Tropic Thunder (2008,  R)
Tropic Thunder
awsome and funny
5
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Dumb and Dumber
this movie is funny
6
Spiderman (1990,  Unrated)
7
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
8
Major Payne (1994,  PG-13)
9
My Cousin Vinny (1992,  R)
My Cousin Vinny
really funny
10
We Own the Night (2007,  R)
11
The Battle of Britain (1943,  Unrated)
12
Fired Up (2009,  PG-13)
13
Never Back Down (2008,  PG-13)
14
The Hangover (2009,  R)
15
Land of the Lost (2009,  PG-13)
16
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
17
The Hurt Locker (2009,  R)
18
The Dark Knight (2008,  PG-13)
19
Navy Seals (1990,  R)
20
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
21
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
22
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
23
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
24
G-Force (2009,  PG)
25
First Sunday (2008,  PG-13)
26
Shrek (2001,  PG)
27
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
28
We Were Soldiers (2002,  R)
29
The Green Berets (1968,  G)
30
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
31
The Mummy (1999,  PG-13)
32
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
33
Fast and Furious (2009,  PG-13)
34
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
35
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
36
Holes (2003,  PG)
37
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
38
School of Rock (2003,  PG-13)
39
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)
40
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
41
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
42
Transformers (2007,  PG-13)
43
Soldier Boyz (1996,  R)
Soldier Boyz
man lopez is tight man
44
300 (2007,  R)
45
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)
46
The Men Who Stare at Goats (2009,  R)
47
Braveheart (1995,  R)
48
21 (2008,  PG-13)
49
The Alamo (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments