My Favorite Movies
| AvrilWhelan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 4 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 5 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 6 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 7 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 8 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 9 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 10 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
| 12 |
Time to Kill (1942, Unrated) |
|
| 13 |
Lost (2005, Unrated) |
|
| 14 |
Prison Break (1938, Unrated) |
|
| 15 |
The City (1977, Unrated) |
|
| 16 |
Sex and the City (2008, R) |














