My Favorite Movies


  babiie12341's Rating My Rating
1
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet 5.0 Stars
i luved alll the dancing
Click to Rate
2
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing 5.0 Stars
i luved the cheering
Click to Rate
3
Little Man (2006,  PG-13)
Little Man 5.0 Stars
i liked the little man
Click to Rate
4
The Pacifier (2005,  PG)
Click to Rate
5
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory 5.0 Stars
i wish i was a winner in that factory
Click to Rate
6
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3) 5.0 Stars
it isnt even out yet but i like it
Click to Rate
7
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
8
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
9
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
10
Monster House (2006,  PG)
Click to Rate
11
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
12
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
13
The Wild (2006,  G)
Click to Rate
14
Open Season (2006,  PG)
Click to Rate
15
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
16
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
17
The Princess Bride (1987,  PG)
The Princess Bride 5.0 Stars
i thought farmer boy was
H.O.T. hot
Click to Rate
18
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
19
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
20
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
21
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Click to Rate
23
Cars (2006,  G)
Click to Rate
24
Flushed Away (2006,  PG)
Click to Rate
25
Sci-Fighters (1996,  R)
Click to Rate
26
Honey, I Shrunk the Kids (1989,  PG)
Click to Rate
27
Honey, I Blew Up the Kid (1992,  PG)
Click to Rate
28
The Stupids (1996,  PG)
Click to Rate
29
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
32
The Terminal (2004,  PG-13)
Click to Rate
33
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
34
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
35
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
36
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
37
Pursuit of Happiness (2001,  Unrated)
Click to Rate
38
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
Click to Rate
39
Agent Cody Banks (2003,  PG)
Click to Rate
40
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
41
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
42
The Polar Express (2004,  G)
Click to Rate
43
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
44
The Super Mario Bros. (1990,  PG)
Click to Rate
45
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
46
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
47
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
48
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
49
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) (2007,  PG)
Click to Rate
50
Lucky 13 (2004,  R)
Click to Rate
51
Hoodwinked (2006,  PG)
Click to Rate
52
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
53
Be Cool (2005,  PG-13)