Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  1. babtet
  2. Tracey

Give list a short description

  babtet's Rating My Rating
1
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
love this movie my favorite of all time.
Click to Rate
2
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
Stepmom (1998,  PG-13)
Click to Rate
4
Twister (1996,  PG-13)
Twister 4.0 Stars
enjoy this show! Love the affects on it. I own it plus I like to watch it when it comes on the tv
Click to Rate
5
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
6
The American President (1995,  PG-13)
Click to Rate
7
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
8
Blue Streak (1999,  PG-13)
Blue Streak 4.0 Stars
I like martin lawrence's character in this and luke wilson as the cop!
Click to Rate
9
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Never Been Kissed 3.5 Stars
cute movie, love the ending!
Click to Rate
10
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
11
Witness (1985,  R)
Witness 4.0 Stars
love this movie
Click to Rate
12
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
13
Far and Away (1992,  PG-13)
Click to Rate
14
Overboard (1987,  PG)
Overboard 4.0 Stars
love this movie!
Click to Rate
15
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments