My Favorite Movies


  BabyLongo's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
2
Mr. & Mrs. Smith (1941,  Unrated)
3
The Sound of Music (1965,  G)
4
Liar Liar (1997,  PG-13)
5
Liar, Liar: Between Father and Daughter (1992,  Unrated)
6
Big Fat Liar (2002,  PG)
7
Jakob the Liar (1999,  PG-13)
8
Billy Liar (1963,  Unrated)
9
Deceiver (Liar) (1998,  R)
10
Fellini - I'm a Born Liar (2001,  R)
11
Pamela's Prayer (1998,  Unrated)
12
The Omega Man (1971,  PG)
13
Transformers Energon: Omega Supreme (2004,  Unrated)
14
Buio Omega (Beyond the Darkness) (1984,  Unrated)
15
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
16
A Cinderella Story (2004,  PG)
17
Another Cinderella Story (2008,  PG)
18
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
19
The Slipper and the Rose: The Story of Cinderella (1976,  G)
20
Cinderella Man: The James J. Braddock Story (2005,  Unrated)
21
A Walk to Remember (2002,  PG)
22
Queen: We Thank You All (2008,  Unrated)
23
The Queen Family: Appalachian Tradition and Back Porch Music (2006,  Unrated)
24
A Queen Is Crowned (1953,  Unrated)
25
Hairspray (2007,  PG)
26
The Amazing Truth About Queen Raquela (2008,  R)
27
The Queen (2006,  PG-13)
28
Taxi (2004,  PG-13)
29
River Queen (2005,  Unrated)
30
4 Little Girls (1997,  Unrated)
31
Snow Queen (2002,  Unrated)
32
House Party 2 (1991,  R)
33
Love Actually (2003,  R)
34
Elf (2003,  PG)
35
Truth About Love (2005,  R)
36
Love & Diane (2002,  Unrated)
37
Love N' Dancing (2008,  PG-13)
38
My Big Love (2008,  Unrated)
39
One True Love (2008,  Unrated)
40
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
41
Rush Hour (1998,  PG-13)
42
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
43
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
44
Snow White (1996,  G)
45
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) (1997,  R)
46
Snow White: The Fairest of Them All (2002,  Unrated)
47
Cannon Movie Tales: Snow White (1987,  PG)
48
Batman & Robin (1997,  PG-13)
49
I Am Legend (2007,  PG-13)
50
Kit Kittredge: An American Girl Mystery (2008,  G)
51
Willow (1988,  PG)
52
Backwoods (2008,  R)
53
Christmas Comes to Willow Creek (1987,  Unrated)
54
Daddy Who? (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments