You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
john travolta
by
LaSt ...
My Favorite Movies
by
Monica
Latest
by
Amineh
My Movie List
by
Tina
Best of Hugsworld
by
PhD.Moris
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
nelly
babynell2g42g5's Rating
My Rating
1
Dear Mr. President
(2006, Unrated)
2
Mr. Average (Comme tout le monde)
(2006, Unrated)
3
Mr. India
(1987, Unrated)
4
The Lovely Bones (2009)
(, Unrated)
5
Singing the Bones
(, Unrated)
6
Mission Impossible
(1996, PG-13)
7
Mission Impossible 2
(2000, PG-13)
8
Mission: Impossible III
(2006, PG-13)
9
The Ninja Mission
(1984, R)
10
P.S. I Love You
(2007, PG-13)
11
Enchanted
(2007, PG)
12
The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom
(1998, G)
13
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas
(1997, G)
14
The Enchanted Cottage
(1945, Unrated)
15
The Wedding Planner
(2001, PG-13)
16
American Wedding
(2003, R)
17
Wedding Bell Blues
(1996, R)
18
Royal Wedding
(1951, Unrated)
19
Wedding Wars
(2006, Unrated)
20
Baywatch: Hawaiian Wedding
(2003, Unrated)
21
The Wedding Party
(1969, R)
22
Satan's Black Wedding
(1975, R)
23
Jalla! Jalla! (The Best Man's Wedding)
(2001, Unrated)
24
27 Dresses
(2007, PG-13)
25
27 Missing Kisses
(2000, Unrated)
26
Night of the Blood Beast (The Creature from Galaxy 27)
(1958, Unrated)
27
Born to Defense
(1986, R)
28
The Forbidden Kingdom
(2008, PG-13)
29
Bodyguard
(, Unrated)
30
Gei ba ba de xin (My Father is a Hero) (Jet Li's The Enforcer)
(1995, R)
31
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master)
(1993, Unrated)
32
The Legend of the Swordsman (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) (Swordsman II)
(1992, R)
33
Legend of the Red Dragon (The New Legend of Shaolin)(Hong Xi Guan: Zhi Shao Lin wu zu)
(1994, R)
34
Dragons of the Orient
(1988, Unrated)
35
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun
(2005, Unrated)
36
Sat sau ji wong (Hitman) (King of Assassins) (The Contract Killer)
(2001, R)
37
Shu dan long wei (High Risk) (Meltdown)
(1995, R)
38
Once Upon a Time in China
(1991, R)
39
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
(2008, PG-13)
40
Tau ming chong (Warlords)
(2007, Unrated)
41
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master)
(, R)
42
Long zai tian ya (Dragon Fight) (Dragon Kickboxer)
(1988, Unrated)
43
Long xing tian xia (The Master)
(1989, R)
44
Nan bei Shao Lin (Shaolin Temple 3: Martial Arts of Shaolin) (North and South Shaolin) (Arahan)
(1986, Unrated)
45
Shao Lin xiao zi (Shaolin Temple 2: Kids from Shaolin)
(1983, Unrated)
46
The Shaolin Temple
(1982, Unrated)
47
Kiss of the Dragon
(2001, R)
48
The One
(2001, PG-13)
49
Romeo Must Die
(2000, R)
50
Cradle 2 the Grave
(2003, R)
51
Jing wu ying xiong (Fist of Legend)
(1994, R)
52
Ju Dou
(1990, PG-13)
53
Swordsman II
(, R)
54
Dr. Wai in 'The Scripture with No Words' (Adventure King)(Mo him wong)
(1996, Unrated)
55
Unleashed (Danny the Dog)
(2005, R)
56