Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  BabyPPB's Rating My Rating
1
Horror (2002,  R)
Click to Rate
2
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
3
Return to Horror High (1987,  R)
Click to Rate
4
The Horror of Frankenstein (1971,  R)
Click to Rate
5
Horror of Dracula (1958,  Unrated)
Click to Rate
6
Daughter of Horror (1955,  Unrated)
Click to Rate
7
The Horror Within (2005,  R)
Click to Rate
8
The Horror of Party Beach (1964,  Unrated)
Click to Rate
9
The Clonus Horror (1979,  R)
Click to Rate
10
Puppet Master (1989,  R)
Click to Rate
11
Puppet Master: The Legacy (2003,  Unrated)
Click to Rate
12
Puppet Master V (1994,  R)
Click to Rate
13
Puppet Master IV (Puppet Master 4) (1993,  R)
Click to Rate
14
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) (1991,  R)
Click to Rate
15
Puppet Master III: Toulon's Revenge (1991,  R)
Click to Rate
16
Retro Puppet Master (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
Curse of the Puppet Master (1998,  R)
Click to Rate
18
Puppet Master vs Demonic Toys (Demonic Toys 3) (2004,  Unrated)
Click to Rate
19
The Puppet Masters (1994,  R)
Click to Rate
20
The Puppet Films of Jiri Trnka (1951,  Unrated)
Click to Rate
21
Attack of the Puppet People (1958,  R)
Click to Rate
22
The Promise (Master of Crimson Armor) (Wu ji) (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
The Master Builder (,  Unrated)
Click to Rate
24
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
Click to Rate
25
Jui kuen II (The Legend of Drunken Master) (Drunken Fist II) (1994,  R)
Click to Rate
26
I Got The Hook-Up (1998,  R)
Click to Rate
27
The Master of Disguise (2002,  PG)
Click to Rate
28
Shaolin Master Killer (1978,  Unrated)
Click to Rate
29
Lockdown (2002,  R)
Click to Rate
30
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (1993,  Unrated)
Click to Rate
31
Twilight of the Dark Master (1997,  Unrated)
Click to Rate
32
Young Master (1980,  PG-13)
Click to Rate
33
Bluff Master (2005,  Unrated)
Click to Rate
34
Chin wong ji wong 2000 (The Tricky Master) (1999,  Unrated)
Click to Rate
35
The Clowns (1971,  G)
Click to Rate
36
Fear of Clowns (,  R)
Click to Rate
37
A Thousand Clowns (1965,  Unrated)
Click to Rate
38
Killer Diller (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Psychic Killer (,  PG)
Click to Rate
40
The Killer Elite (1975,  PG)
Click to Rate
41
Return of the Killer Tomatoes! (1988,  PG)
Click to Rate
42
Killer Klowns from Outer Space (1988,  PG-13)
Click to Rate
43
Silo Killer (2002,  Unrated)
Click to Rate
44
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman (2000,  R)
Click to Rate
45
Jack the Giant Killer (1962,  G)
Click to Rate
46
The Clown at Midnight (1998,  R)
Click to Rate
47
The King and the Clown (2005,  Unrated)
Click to Rate
48
Shakes the Clown (1992,  R)
Click to Rate
49
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
50
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
51
Daddy Day Camp (2007,  PG)
Click to Rate
52
Daddy Day Care (2003,  PG)
Click to Rate
53
My Baby's Daddy (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
Who's Your Daddy (2003,  R)
Click to Rate
55
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) (1971,  R)
Click to Rate
56
The Magic Christmas Tree (1965,  Unrated)
Click to Rate
57
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) (2000,  Unrated)
Click to Rate
58
Chuen chik daai diy (The Group) (1998,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments