My Favorite Movies
| BarcelonaBalogna's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
| 2 |
Touch of Evil (1958, PG-13) |
|
| 3 |
Fargo (1996, R) |
|
| 4 |
The Royal Tenenbaums (2001, R) |
|
| 5 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 6 |
Ed Wood (1994, R) |
|
| 7 |
The Virgin Suicides (2000, R) |
|
| 8 |
The Graduate (1967, PG) |
|
| 9 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 10 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
| 11 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 12 |
Bonnie and Clyde (1967, R) |











