My Favorite Movies
| barwicks's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 2 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 3 |
Aladdin and the King of Thieves (1999, G) |
|
|
| 4 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 5 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
|
| 7 |
Peter Pan (1953, G) |
|
|
| 8 |
Pinocchio - Walt Disney (1940, G) |
|
|
| 9 |
Vintage Mickey (, Unrated) |
|
|
| 10 |
Shall We Dance (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
King Kong (2005) (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Razzle Dazzle: A Journey Into Dance (2007, Unrated) |
|



