Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  1. basketballdiva92
  2. Morgan

Give list a short description

  basketballdiva92's Rating My Rating
1
A League of Their Own (1992,  PG)
A League of Their Own 5.0 Stars
the best movie ever!! i can watch this over and over again
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
best love movie ever!
Click to Rate
3
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Wild Hogs 5.0 Stars
love it!!
Click to Rate
4
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
The Benchwarmers 5.0 Stars
Hi Lar I OUS!!
Click to Rate
5
Hancock (2008,  PG-13)
Hancock 5.0 Stars
loved it will smith is a stud!
Click to Rate
6
300 (2007,  R)
300 4.5 Stars
awesome movie
Click to Rate
7
The Patriot (2000,  R)
The Patriot 5.0 Stars
freakin awesome show, sad but good
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
THey look so cute together!!
Click to Rate
10
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Robin Hood - Men in Tights 5.0 Stars
one of my all time favs haha makes me laugh everytime hehe!!
Click to Rate
11
Summer Catch (2001,  PG-13)
Summer Catch 5.0 Stars
cute show
Click to Rate
12
The Illusionist (2006,  PG-13)
The Illusionist 5.0 Stars
Very cool all the way through!
Click to Rate
13
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 5.0 Stars
love this show !! sad ending but one of the movies everyone should see
Click to Rate
14
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider 5.0 Stars
pretty good!
Click to Rate
15
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
The Sandlot (1993,  PG)
Click to Rate
17
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
its so awesome you are litterally staring at the screen the whole time!
Click to Rate
18
Practical Magic (1998,  PG-13)
Click to Rate
19
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
20
The Hot Chick (2002,  PG-13)
The Hot Chick 5.0 Stars
makes me laugh everytime i watch it
Click to Rate
21
Radio (2003,  PG)
Radio 5.0 Stars
way good show
Click to Rate
22
Dead Silence (2007,  R)
Dead Silence 5.0 Stars
i will never look at a doll the same way haha
Click to Rate
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.5 Stars
love it!!
Click to Rate
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
pretty awesome! i hope they make a fourth one!!
Click to Rate
25
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
Click to Rate
26
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
27
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 4.0 Stars
pretty freakin awesome !!
Click to Rate
28
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
29
Nacho Libre (2006,  PG)
Nacho Libre 4.0 Stars
funny like napolean dynamite!
Click to Rate
30
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
31
Angels in the Outfield (1994,  PG)
Angels in the Outfield 4.0 Stars
awesome show
Click to Rate
32
Old Yeller (1957,  G)
Click to Rate
33
The Little Rascals (1994,  PG)
Click to Rate
34
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Hairspray (2007) 4.0 Stars
better than i thought would be
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments