My Favorite Movies


  bbbsgmm467201442's Rating My Rating
1
Earth (Disneynature's Earth) (Planet Earth) (2009,  G)
2
Braveheart (1995,  R)
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
4
Finding Nemo (2003,  G)
5
Grease (1978,  PG)
6
Pretty Woman (1990,  R)
7
Shrek (2001,  PG)
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
Cold Mountain (2003,  R)
10
Last Confederate: The Story of Robert Adams (2005,  R)
11
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
12
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)
13
Beverly Hills Chihuahua (2008,  PG)
14
The Reader (2008,  R)
15
Madea Goes to Jail (2009,  PG-13)
16
Coraline (2009,  PG)
17
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
18
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
19
10 (1979,  R)
20
Ratatouille (2007,  G)
21
Monsters, Inc. (2001,  G)
22
Lady and the Tramp (1955,  G)
23
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
24
Savage Messiah (2002,  R)
25
Once Bitten (1985,  PG-13)
26
Fast Forward (1985,  PG)
27
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
28
Robin Hood (1973,  G)
29
Ice Age (2002,  PG)
30
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
31
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
32
Open Season (2006,  PG)
33
Mulan (1998,  G)
34
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
35
Garfield - The Movie (2004,  PG)
36
Sleeping Beauty (1959,  G)
37
Gone With the Wind (1939,  G)
38
Enchanted (2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments