My Favorite Movies
| bbre72's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Repo! The Genetic Opera (2008, R) |
|
| 2 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 3 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) (2008, PG-13) |
|
| 4 |
S. Darko (S Darko: A Donnie Darko Tale) (, R) |
|
| 5 |
El Dorado (2009, Unrated) |
|
| 6 |
Tekken (1990, Unrated) |
|
| 7 |
Cold and Dark (2005, R) |
|
| 8 |
Unearthed (2007, R) |
|
| 9 |
One Night With the King (2006, PG) |
|
| 10 |
The Man (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Deep Winter (2008, Unrated) |
|
| 12 |
Cruel But Necessary (2005, Unrated) |
|
| 13 |
Private Moments (2005, Unrated) |
|
| 14 |
Charlie (2004, R) |
|
| 15 |
Bone Dry (2007, Unrated) |
|
| 16 |
Peter Pan (2003, PG) |
|
| 17 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 18 |
Passionada (2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Last Minute (2001, R) |
|
| 20 |
300 (2007, R) |
|
| 21 |
RocknRolla (2008, R) |
|
| 22 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 23 |
The Valley of Light (2007, Unrated) |
|
| 24 |
Hurt (2009, Unrated) |
|
| 25 |
Dread (2010, Unrated) |
|
| 26 |
The Last Airbender (2010, Unrated) |
|
| 27 |
Pray for Morning (2006, Unrated) |
|
| 28 |
Gamer (2009, R) |




























