My Favorite Movies


  BCookie26100941's Rating My Rating
1
Old School (2003,  R)
2
Spanglish (2004,  PG-13)
3
Garden State (2004,  R)
4
The Weather Man (2005,  R)
5
In Her Shoes (2005,  PG-13)
6
Cherish (2002,  R)
7
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
9
Office Space (1999,  R)
10
Pootie Tang (2001,  PG-13)
11
Made (2001,  R)
12
Prime (2005,  PG-13)
13
In Good Company (2004,  PG-13)
14
Shade (2003,  R)
15
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
16
Hysterical Blindness (2002,  Unrated)
17
Adaptation (2002,  R)
18
Robots (2005,  PG)
19
King of the Corner (2005,  R)
20
Wedding Crashers (2005,  R)
21
War of the Worlds (2005,  PG-13)
22
Jarhead (2005,  R)
23
Sideways (2004,  R)
24
Igby Goes Down (2002,  R)
25
The Net (1995,  PG-13)
26
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
27
Little Black Book (2004,  PG-13)
28
Living Out Loud (1998,  R)
29
American Splendor (2003,  R)
30
Casino (1995,  R)
31
Reality Bites (1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments