My Favorite Movies


  beachchic94's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
gud movie
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
awesome
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
gud as movie
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
i saw it n i rellie enjoyed it
6
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
7
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
8
Deuce Bigalow: European Gigolo (2005,  R)
9
The Hot Chick (2002,  PG-13)
10
Rumor Has It (2005,  PG-13)
Rumor Has It
rellie good c it
11
The Break-Up (2006,  PG-13)
The Break-Up
rellie good
12
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
13
Along Came Polly (2004,  PG-13)
Along Came Polly
good movie
14
Starsky & Hutch (2004,  PG-13)
Starsky & Hutch
its funny
15
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers
good movie
16
Wedding Crashers (2005,  R)
Wedding Crashers
rellie funny movie
17
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
18
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
19
White Chicks (2004,  PG-13)
20
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
21
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
22
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
23
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
24
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
its good
25
The In-Laws (2003,  PG-13)
The In-Laws
a good movie
26
Laws of Attraction (2004,  PG-13)
Laws of Attraction
good movie
27
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
28
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
its really good
29
Shrek (2001,  PG)
30
Shrek 2 (2004,  PG)
31
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
i always liked shrek n i tink dis 1 looks gud
32
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
33
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
34
Little Nicky (2000,  PG-13)
35
The Longest Yard (2005,  PG-13)
36
Big Daddy (1999,  PG-13)
37
Coming to America (1988,  R)
Coming to America
rellie good
38
The Haunted Mansion (2003,  PG)
39
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
gud movie
40
Just My Luck (2006,  PG-13)
Just My Luck
a good movie that is worth seeing
41
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
its a good movie
42
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday
gud movie
43
Raise Your Voice (2004,  PG)
Raise Your Voice
nice movie
44
The Perfect Man (2005,  PG)
The Perfect Man
good movie
45
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
i like it
46
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
gud as movie
47
Taxi (2004,  PG-13)
Taxi
its a really good movie
48
Beauty Shop (2005,  PG-13)
Beauty Shop
a really good movie
49
School of Rock (2003,  PG-13)
50
Shallow Hal (2001,  PG-13)
51
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
i didn't like it at first but it is really good
52
The Perfect Score (2004,  PG-13)
The Perfect Score
a good movie
53
Eragon (2006,  PG)
Eragon
gud movie if u lik magic n its kind of set bak in an earlier setting
54
King Kong (2005,  PG-13)
55
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
its a really good movie
56
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie
gud as movie
57
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
scary movie 3 was better
58
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
gud as movie
59
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Scary Movie 4
gud as movie
60
Teaching Mrs. Tingle (1999,  PG-13)
Teaching Mrs. Tingle
i saw it and liked it
61
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
You, Me and Dupree
its alrite
62
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
good movie
63
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
64
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
gud as movie
65
Honey (2003,  PG-13)
Honey
gud movie
66
Into the Blue (2005,  PG-13)
Into the Blue
good
67
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Fantastic Four
kool movie
68
Saved! (2004,  PG-13)
Saved!
rellie good watch it
69
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
70
The Princess Diaries (2001,  G)
71
A Guy Thing (2003,  PG-13)
A Guy Thing
its good
72
The Prince and Me (2004,  PG)
73
Team America - World Police (2004,  R)
Team America - World Police
rellie good
74
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
75
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
76
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
its good
77
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
78
Legally Blonde (2001,  PG-13)
79
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
80
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Just Like Heaven
gud movie
81
The Big Bounce (2004,  PG-13)
82
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
gud movie
83
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
its rellie good n funny
84
The Wedding Date (2005,  PG-13)
The Wedding Date
its good
85
Date Movie (2006,  PG-13)
Date Movie
rellie funny watch it
86
The Master of Disguise (2002,  PG)
The Master of Disguise
it waz a very good movie
87
Kangaroo Jack (2003,  PG)
Kangaroo Jack
i didn't like this movie but it turned out rellie good
88
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
89
Ice Age (2002,  PG)
90
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
91
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
rellie good if u like action
92
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
93
About a Boy (2002,  PG-13)
94
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted
gud movie
95
Fida (2004,  Unrated)
96
Kal Ho Naa Ho (2003,  Unrated)
Kal Ho Naa Ho
it was a gud as movie
97
Munna Bhai M.B.B.S. (Munnabhai M.B.B.S.) (2003,  Unrated)
98
Dhoom (2004,  Unrated)
99
Dhoom 2 (Dhoom:2) (2006,  Unrated)
100
The Holiday (2006,  PG-13)
101
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum
gud as movie
102
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
1st 1 is beta
103
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
104
Bring It On (2000,  PG-13)
Bring It On
i love this movie
105
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
its gud but the 1st 1 is beta
106
Stick It (2006,  PG-13)
107
R.V. (RV) (Runaway Vacation) (2006,  PG)
108
The Ring (2002,  PG-13)
109
Georgia Rule (2007,  R)
Georgia Rule
it was really gud
110
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
111
Barbershop (2002,  PG-13)
Barbershop
it was gud but the beauty shopmwaz beta
112
Barbershop 2 - Back in Business (2004,  PG-13)
113
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
114
Grandma's Boy (2006,  R)
115
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
116
Material Girls (2006,  PG)
117
Elizabethtown (2005,  PG-13)
118
There's Something About Mary (1998,  R)
119
Bewitched (2005,  PG-13)
120
Blades of Glory (2007,  PG-13)
121
Superbad (2007,  R)
122
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
123
Open Season (2006,  PG)
124
Sky High (2005,  PG)
Sky High
gud as movie
125
In Her Shoes (2005,  PG-13)
In Her Shoes
would hav been better if it was more funny
126
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
loved it. awesome movie
127
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia
it was rellie gud
128
The Family Stone (2005,  PG-13)
The Family Stone
rellie interesting love story
129
DOA: Dead or Alive (2007,  PG-13)
130
Transformers (2006,  Unrated)
Transformers
amazed by what i saw
131
The Ant Bully (2006,  PG)
132
Ali G Indahouse - The Movie (2004,  R)
133
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Failure to Launch
rellie gud
134
Breakin' All the Rules (2004,  PG-13)
135
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
136
Daddy Day Camp (2007,  PG)
137
Daddy Day Care (2003,  PG)
138
Monster House (2006,  PG)
139
Saving Silverman (Evil Woman) (2001,  R)
140
Rebound (2005,  PG)
141
The Long Weekend (2006,  R)
142
Aaja Nachle (2007,  Unrated)
143
Evan Almighty (2007,  PG)
144
Om Shanti Om (2007,  Unrated)
145
Jab We Met (2007,  Unrated)
146
Road Trip (2000,  R)
147
Out of Control (2003,  R)
148
Caddyshack (1980,  R)
149
Duplicate (1998,  Unrated)
150
Dirty Love (2005,  R)
151
MP3: Mera Pehla Pehla Pyar (2006,  Unrated)
152
Enchanted (2007,  PG)
153
Ella Enchanted (2004,  PG)
154
The Producers (2005,  PG-13)
155
My Baby's Daddy (2004,  PG-13)
156
The Man (2005,  PG-13)
157
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
158
Freddy Got Fingered (2001,  R)
Freddy Got Fingered
saw it. rellie gud
159
Epic Movie (2007,  PG-13)
Epic Movie
it was funny n gud
160
Employee of the Month (2006,  PG-13)
161
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
162
Relative Strangers (2006,  PG-13)
163
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
The Wedding Planner
rellie gud
164
Dhamaal (2007,  Unrated)
165
Darling (2007,  Unrated)
166
Lage Raho Munna Bhai (2006,  Unrated)
167
Phir Milenge (2004,  Unrated)
168
Liar Liar (1997,  PG-13)
169
Jhoom Barabar Jhoom (Dance Baby Dance) (2007,  Unrated)
Jhoom Barabar Jhoom (Dance Baby Dance)
rellie gud
170
The Haunting (1999,  PG-13)
171
Sliver (1993,  R)
172
Race (2008,  Unrated)
173
Last Holiday (2006,  PG-13)
174
Shall We Dance (2004,  PG-13)
175
American Pie 2 (2001,  R)
176
Take the Lead (2006,  PG-13)
Take the Lead
it was really gud
177
Man of the Year (2006,  PG-13)
178
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
179
Seed Of Chucky (2004,  R)
180
Hot Fuzz (2007,  R)
181
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Freddy vs. Jason
its k
182
Jeepers Creepers (2001,  R)
183
Poltergeist (1982,  PG)
184
Get Smart (2008,  PG-13)
185
The Sweetest Thing (2002,  R)
The Sweetest Thing
it looks good
186
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
i hav 2 c it
187
Saw (2004,  R)
188
A Perfect Murder (1998,  R)
189
The Others (2001,  PG-13)
190
Four Weddings and a Funeral (1994,  R)
191
The Shining (1980,  R)
192
UNDEAD (2003,  NC-17)
193
Iron Man (2008,  PG-13)
194
Valentine (2001,  R)
195
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
196
Carrie (1976,  R)
197
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
198
Hairspray (1988,  PG)
199
The Rage: Carrie 2 (1999,  R)
200
Madagascar (2005,  PG)
201
Swimfan (2002,  PG-13)
202
Carrie (2002,  Unrated)
203
Drillbit Taylor (2008,  PG-13)
204
Rab Ne Bana Di Jodi (A Couple Made by God) (A Match Made in Heaven) (2008,  Unrated)
205
Meet Dave (2008,  PG)
206
27 Dresses (2008,  PG-13)
207
Twilight (2008,  PG-13)
208
One Missed Call (2008,  PG-13)
209
Eurotrip (2003,  R)
210
Mirrors (2008,  R)
Mirrors
its very chilling and worth watching
211
Phone Booth (2003,  R)
212
Hancock (2008,  PG-13)
213
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008,  R)
214
The Eye (2008,  PG-13)
215
Sydney White (2007,  PG-13)
216
Stardust (2007,  PG-13)
217
Be Kind Rewind (2008,  PG-13)
218
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
219
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
220
Shutter (2008,  PG-13)
221
The Ruins (2008,  R)
222
Definitely, Maybe (2008,  PG-13)
223
Fool's Gold (Fools Gold) (2008,  PG-13)
224
The Mist (2007,  R)
225
Underworld (2003,  R)
226
While You Were Sleeping (1995,  PG)
227
Vacancy (2007,  R)
228
Suspension (2008,  Unrated)
229
Awake (2007,  R)
230
Bride Wars (2009,  PG)
231
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
232
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
233
Kung Fu Panda (2008,  PG)
234
Chasing Sleep (2000,  R)
235
Domestic Disturbance (2001,  PG-13)
236
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
237
Old School (2003,  R)
238
28 Days Later (2003,  R)
239
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
the movie was rellie gud
240
Shaun of the Dead (2004,  R)
241
Dracula 2000 (2000,  R)
242
House of 1000 Corpses (2003,  R)
243
Click (2006,  PG-13)
244
Horton Hears a Who! (2008,  G)
245
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
246
The Hangover (2009,  R)
247
The Proposal (2009,  PG-13)
248
Sex and the City (2008,  R)
249
Knocked Up (2007,  R)
250
Final Destination (2000,  R)
251
Final Destination 2 (2003,  R)
252
Final Destination 3 (2006,  R)
253
Role Models (2008,  R)
254
Saw II (2005,  R)
255
Saw III (2006,  R)
256
Saw IV (2007,  R)
Saw IV
i was not interested in the other saw triologys so i doubt i will lik dis 1
257
Saw V (2008,  R)
258
Ghost Ship (2002,  R)
259
28 Weeks Later... (2007,  R)
260
Captivity (2007,  R)
261
Ghost Rider (2007,  PG-13)
262
He's Just Not That Into You (2009,  PG-13)
263
Slither (2006,  R)
264
Underworld: Evolution (2006,  R)
265
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
266
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) (2008,  Unrated)
267
Dan in Real Life (2007,  PG-13)
268
Hit and Run (2009,  R)
269
Lucky You (2007,  PG-13)
270
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
271
Run Fatboy Run (2007,  PG-13)
272
Partition (2007,  R)
273
Poltergeist II: the Other Side (1986,  PG-13)
274
Poltergeist III (1988,  PG-13)
275
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
276
Van Helsing (2004,  PG-13)
277
Feast (2005,  R)
278
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
279
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
280
Paa (2009,  Unrated)
281
Halloween (1978,  R)
282
Halloween II (1981,  R)
283
Pulse 3 (2008,  R)
284
Resident Evil (2002,  R)
285
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
286
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
287
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
288
Zombieland (2009,  R)
289
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
290
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
291
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
292
Halloween (2007,  R)
293
Halloween - Resurrection (2002,  R)
294
Pulse 2: Afterlife (2008,  R)
295
Pulse (2006,  PG-13)
296
Tamara (2006,  R)
297
The Devil's Rejects (2005,  R)
298
Albino Farm (2009,  R)
299
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments