Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  BEAUTIFUL260138203's Rating My Rating
1
Enough (2002,  PG-13)
2
300 (2007,  R)
3
Alien (1979,  R)
4
Anger Management (2003,  PG-13)
5
Baby Boy (2001,  R)
6
Bad Boys II (2003,  R)
7
Beauty and the Beast (1991,  G)
Beauty and the Beast
I love this movie
8
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
9
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
10
Coach Carter (2005,  PG-13)
11
Coming to America (1988,  R)
12
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
13
Drumline (2002,  PG-13)
14
Fantastic Four (2005,  PG-13)
15
Final Destination 2 (2003,  R)
16
Final Destination 3 (2006,  R)
17
Freedom Writers (2007,  PG-13)
18
Four Brothers (2005,  R)
19
Friday After Next (2002,  R)
20
Ghost Rider (2007,  PG-13)
21
Gladiator (2000,  R)
22
Halloween (1978,  R)
23
I Am Legend (2007,  PG-13)
24
Inside Man (2006,  R)
25
Love and Basketball (2000,  PG-13)
26
Men in Black II (2002,  PG-13)
27
Next Friday (2000,  R)
28
Remember the Titans (2000,  PG)
29
Rocky (1976,  PG)
30
Rocky II (1979,  PG)
31
Rocky III (1982,  PG)
32
Rocky IV (1985,  PG)
33
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
34
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
35
Scary Movie 2 (2001,  R)
36
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
37
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
38
The Matrix (1999,  R)
39
Troy (2004,  R)
40
Wedding Crashers (2005,  R)
41
X2 (2003,  PG-13)
42
White Chicks (2004,  PG-13)
43
The Matrix Reloaded (2003,  R)
44
The Matrix Revolutions (2003,  R)
45
The Color Purple (1985,  PG-13)
46
Rush Hour (1998,  PG-13)
47
Mulan (1998,  G)
48
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
49
I, Robot (2004,  PG-13)
50
Hitch (2005,  PG-13)
51
Love Jones (1996,  R)
52
Disappearing Acts (2000,  R)
53
House Party (1990,  R)
54
House Party 3 (1994,  R)
55
House Party 2 (1991,  R)
56
House Party 4: Down to the Last Minute (2001,  R)
57
Hitman (2007,  R)
58
The Bone Collector (1999,  R)
59
The Wood (1999,  R)
60
Big Daddy (1999,  PG-13)
61
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
62
Forrest Gump (1994,  PG-13)
63
Armageddon (1998,  PG-13)
64
Madea Goes to Jail (,  PG-13)
65
The Family That Preys (2008,  PG-13)
66
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
67
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
68
Madea's Family Reunion (2002,  PG-13)
69
The Preacher's Wife (1996,  PG)
70
The Brothers (2001,  R)
71
The Best Man (1999,  R)
72
Friday (1995,  R)
73
Waist Deep (2006,  R)
74
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
75
The Nutty Professor (1996,  PG-13)
76
Jason's Lyric (1994,  R)
77
Poetic Justice (1993,  R)
78
Nutty Professor II - The Klumps (2000,  PG-13)
79
Janet Jackson: Exposed (2006,  Unrated)
80
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
81
Jungle Fever (1991,  R)
82
Cooley High (1975,  PG)
83
Sex and the Single Mom (2003,  Unrated)
84
A Raisin in the Sun (2008,  Unrated)
85
Bring It On (2000,  PG-13)
86
Daddy's Little Girls (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments