Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. beethwolfgangcreed
  2. Zach

My Horror and Scary movies... I love it!

  beethwolfgangcreed's Rating My Rating
1
The Ring (2002,  PG-13)
2
The Ring Two (2005,  PG-13)
3
Ringu ( Ring) (1998,  Unrated)
4
Ring Virus (1999,  Unrated)
5
The Ring (1927,  Unrated)
6
Saw (2004,  R)
7
Saw II (2005,  R)
8
Saw III (2006,  R)
9
Saw V (2008,  R)
10
Saw IV (2007,  R)
11
Ravenous (1999,  R)
12
Friday the 13th (2009,  R)
13
Friday the 13th (1980,  R)
14
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
15
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
16
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
17
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
18
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
19
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
20
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
21
The Evil Dead (1981,  NC-17)
22
Evil Dead 2 (1987,  R)
23
Army of Darkness (1993,  R)
24
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
25
Night of the Living Dead (1990,  R)
26
Night of the Living Dead 3D (2006,  R)
27
Land of the Dead (2005,  R)
28
Dawn of the Living Dead (2006,  Unrated)
29
Dawn of the Dead (2004,  R)
30
Dawn of the Dead (1979,  R)
31
The Grudge (2004,  PG-13)
32
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
33
The Grudge 3 (2009,  R)
34
Ju-on: The Curse (Curse Grudge) (2000,  R)
35
Ju-on: The Grudge 2 (2003,  R)
36
Ju-on: The Grudge (Ju-on 3) (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments