Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  belewien's Rating My Rating
1
Casino Royale (2006,  PG-13)
2
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
3
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
4
Groundhog Day (1993,  PG)
5
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
6
Blade (1998,  R)
7
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
8
Underworld (2003,  R)
9
Underworld: Evolution (2006,  R)
10
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
11
XXX (2002,  PG-13)
12
The Interpreter (2005,  PG-13)
13
Final Destination (2000,  R)
14
Final Destination 3 (2006,  R)
15
Final Destination 2 (2003,  R)
16
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
17
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
19
Heat (1995,  R)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
23
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
No words, pure awesomeness
24
Pretty Woman (1990,  R)
25
Pulp Fiction (1994,  R)
26
War of the Worlds (2005,  PG-13)
27
Constantine (2005,  R)
28
Brokeback Mountain (2005,  R)
29
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
30
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Meet the Parents
Excellent!
31
G.I. Joe: Rise of Cobra (2009,  PG-13)
32
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
33
Disturbia (2007,  PG-13)
34
Eagle Eye (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments