My Favorite Movies
| BertrandA27's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 2 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 4 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
|
| 5 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
|
| 6 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 8 |
Ocean's 11 (1960, PG-13) |
|
|
| 9 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 10 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 11 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 13 |
The Golden Compass (2007, PG-13) |
|
|
| 14 |
Idle Hands (1999, R) |
|
|
| 15 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 16 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|



