My Favorite Movies


  BillW7's Rating My Rating
1
Night of the Blood Beast (The Creature from Galaxy 27) (1958,  Unrated)
Night of the Blood Beast (The Creature from Galaxy 27) 3.5 Stars
I haven't see it yet so I can't rate it.
Click to Rate
2
27 Dresses (2007,  PG-13)
27 Dresses 2.5 Stars
I thing this movie is a gay movie
Click to Rate
3
Girl 27 (2007,  Unrated)
Girl 27 1.5 Stars
Gay movie
Click to Rate
4
Kids In The Hall - Same Guys, New Dresses (2000,  Unrated)
Kids In The Hall - Same Guys, New Dresses 4.5 Stars
I thing is great
Click to Rate
5
Chapter 27 (2007,  R)
Chapter 27 2.5 Stars
Good
Click to Rate
6
Room 27 (2005,  Unrated)
Room 27 3.5 Stars
Excellent
Click to Rate
7
27 Missing Kisses (2000,  Unrated)
27 Missing Kisses 5.0 Stars
Very Excellent
Click to Rate
8
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks 3.5 Stars
Very Good
Click to Rate
9
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman (2000,  PG)
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman 5.0 Stars
Very Excellent
Click to Rate
10
Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein (1999,  PG)
Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein 5.0 Stars
Very Intresting
Click to Rate
11
Death Ship (1980,  R)
Death Ship 5.0 Stars
Exciting
Click to Rate
12
Becoming Royston (2007,  Unrated)
Becoming Royston 5.0 Stars
Fantastic
Click to Rate
13
Romeo & Juliet (1978,  Unrated)
Romeo & Juliet 3.5 Stars
Gay
Click to Rate
14
Crossplot (1969,  PG-13)
Crossplot 3.5 Stars
Kind of intresing
Click to Rate
15
Night of the Demons (1988,  R)
Click to Rate
16
Hoffman (1970,  Unrated)
Hoffman 1.5 Stars
Gay
Click to Rate
17
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Pink Floyd - The Wall 4.5 Stars
Good
Click to Rate
18
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie 4.5 Stars
Intrested
Click to Rate
19
I Am Legend (2007,  PG-13)
I Am Legend 4.5 Stars
Perfect
Click to Rate
20
There Will Be Blood (2007,  R)
There Will Be Blood 5.0 Stars
Excellent
Click to Rate
21
30 Days of Night (2007,  R)
Click to Rate
22
Eight Below (2006,  PG)
Eight Below 3.5 Stars
Good
Click to Rate
23
Tom and Jerry - Whiskers Away (1952,  G)
Tom and Jerry - Whiskers Away 3.5 Stars
Alright
Click to Rate
24
Tom and Jerry - The Fast and the Furry (,  Unrated)
Tom and Jerry -  The Fast and the Furry 4.0 Stars
Fine
Click to Rate
25
Tom and Jerry Blast Off to Mars (,  Unrated)
Tom and Jerry Blast Off to Mars 4.0 Stars
Fine
Click to Rate
26
Tom and Jerry - The Movie (1993,  G)
Tom and Jerry - The Movie 5.0 Stars
Good
Click to Rate
27
Tom and Jerry: Paws for a Holiday (2004,  Unrated)
Tom and Jerry: Paws for a Holiday 4.5 Stars
Good
Click to Rate
28
AstroBoy (Astro Boy) (2009,  Unrated)
AstroBoy (Astro Boy) 4.5 Stars
Excellent
Click to Rate
29
That's So Raven - Raven's House Party (,  G)
That's So Raven - Raven's House Party 5.0 Stars
Fine
Click to Rate
30
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 4.5 Stars
Intresing
Click to Rate
31
Scooby Doo Meets Batman (,  Unrated)
Scooby Doo Meets Batman 5.0 Stars
Good
Click to Rate
32
Scooby-Doo (2002,  PG)
Scooby-Doo 5.0 Stars
Excellent
Click to Rate
33
Scooby-Doo and the Legend of the Vampire (2003,  Unrated)
Scooby-Doo and the Legend of the Vampire 5.0 Stars
fine
Click to Rate
34
What's New Scooby-Doo, Vol. 7 - Ghosts on the Go (,  Unrated)
Click to Rate
35
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
The Simpsons Movie 5.0 Stars
Good
Click to Rate
36
The Simpsons' Christmas Message (2004,  Unrated)
The Simpsons' Christmas Message 5.0 Stars
Good
Click to Rate
37
'The Simpsons': America's First Family (2000,  Unrated)
'The Simpsons': America's First Family 4.5 Stars
Excellent
Click to Rate
38
The Proud Family Movie (2005,  G)
The Proud Family Movie 4.5 Stars
Intresting
Click to Rate
39
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 5.0 Stars
Fine
Click to Rate
40
Family Guy - Blue Harvest (2008,  Unrated)
Family Guy - Blue Harvest 4.5 Stars
Excellent
Click to Rate
41
Stargate (1994,  PG-13)
Stargate 4.5 Stars
Intresting
Click to Rate
42
Stargate: The Ark of Truth (2008,  Unrated)
Stargate: The Ark of Truth
Good
Click to Rate
43
Futurama: Bender's Big Score (2007,  Unrated)
Futurama: Bender's Big Score 4.5 Stars
Good
Click to Rate
44
The Wild (2006,  G)
The Wild 5.0 Stars
Good
Click to Rate
45
Cars (2006,  G)
Cars 4.5 Stars
Excellent
Click to Rate
46
Wild Safari 3D: A South African Adventure (,  Unrated)
Wild Safari 3D: A South African Adventure 3.5 Stars
Good
Click to Rate
47
George of the Jungle (1997,  PG)
George of the Jungle 4.5 Stars
Good
Click to Rate
48
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 4.5 Stars
Good
Click to Rate
49
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Rush Hour 2 4.5 Stars
Good