My Favorite Movies
| Billy76926645's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
West Side Story (1961, Unrated) |
|
| 2 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 3 |
To Kill A Mockingbird (1962, Unrated) |
|
| 4 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 5 |
Guys and Dolls (1955, Unrated) |
|
| 6 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
| 7 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 8 |
Islands in the Stream (2004, PG) |
|
| 9 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 10 |
My Fair Lady (1964, G) |
|
| 11 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Hotel Rwanda (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Sniper (1993, R) |
|
| 14 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 15 |
Lawrence of Arabia (1962, PG) |
|
| 16 |
The Jungle Book (1967, PG) |
















