My Favorite Movies


  BlackRose242801's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
I love this movie... i hardly cry at movies and i cried!!!!!!! I love this movie so much!
2
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
THIS MOVIE IS SO CUTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Chocolat (2000,  PG-13)
4
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
5
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
From Hell (2001,  R)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
16
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
17
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments