My Favorite Movies
| Blake152471100's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 3 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 5 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
| 6 |
The Christmas Shoes (2006, Unrated) |
|
| 7 |
I'll Be Home for Christmas (1998, PG) |
|
| 8 |
Christmas with the Kranks (2004, PG) |
|
| 9 |
Surviving Christmas (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 11 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 12 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 13 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 14 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
| 15 |
Ernest Goes to Camp (1987, PG) |
|
| 16 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 17 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 18 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Life-Size (2000, G) |
|
| 21 |
The Parent Trap (1998, PG) |
|
| 22 |
Get A Clue (2002, G) |
|
| 23 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
| 24 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
| 25 |
The Lizzie McGuire Movie (2003, PG) |
|
| 26 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
| 27 |
Secret of Giving (1999, PG) |
|
| 28 |
Tremors (1990, R) |
|
| 29 |
The Fox and the Hound 2 (2006, G) |
|
| 30 |
Forever Love (1998, Unrated) |
|
| 31 |
North (1994, PG) |
|
| 32 |
One Night at McCool's (2001, R) |
|
| 33 |
Buffalo Girls (1995, Unrated) |
|
| 34 |
The Man From Left Field (, R) |
|
| 35 |
The Little Rascals (1994, PG) |
|
| 36 |
Clay (2008, R) |
|
| 37 |
Zack & Reba (1998, R) |
|
| 38 |
Escort West (1959, Unrated) |
|
| 39 |
Pather Panchali (Song of the Little Road) (1955, Unrated) |
|
| 40 |
Is There Life Out There? (1994, Unrated) |




































