My Favorite Movies
| Bloodrayvyn589369's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Crow (1994, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 3 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 4 |
Legend (1985, PG) |
|
| 5 |
Detroit Rock City (1999, R) |
|
| 6 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 7 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 10 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 11 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Hackers (1995, PG-13) |
|
| 13 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 14 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 15 |
SLC Punk (1998, R) |
|
| 16 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 17 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Doors (1991, R) |
|
| 19 |
Deviants (2004, R) |
|
| 20 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 21 |
Terminal (1996, Unrated) |
|
| 22 |
Scream (1996, R) |
|
| 23 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 24 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 25 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 26 |
Dan in Real Life (2007, PG-13) |
|
| 27 |
Jack the Bear (1993, PG-13) |
|
| 28 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
| 29 |
Blade (1998, R) |
|
| 30 |
Dandelion (2005, Unrated) |
|
| 31 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 32 |
The Number 23 (2007, R) |
































