My Favorite Movies


  BloodRose91725384's Rating My Rating
1
Little Children (2006,  R)
2
Pandora's Box (1929,  Unrated)
3
Atonement (2007,  R)
4
Titanic (1997,  PG-13)
5
Something Wicked This Way Comes (1983,  PG)
6
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
7
Ghost Story (1981,  R)
8
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
9
Dracula (1931,  Unrated)
10
The Wizard of Oz (1939,  G)
11
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
12
Only the Lonely (1991,  PG-13)
13
Some Kind of Wonderful (1987,  PG-13)
14
The Others (2001,  PG-13)
15
Burnt Offerings (1976,  PG)
16
The Haunting (1963,  Unrated)
17
Diary of a Lost Girl (1981,  Unrated)
18
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
19
Somewhere in Time (1980,  PG)
20
The Notebook (2004,  PG-13)
21
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
22
Near Dark (1987,  R)
23
Teen Witch (1989,  PG-13)
24
River's Edge (1987,  R)
25
And You Thought Your Parents Were Weird (1991,  PG)
26
The Willies (1990,  PG-13)
27
Byôsoku 5 senchimêtoru (5 Centimeters per Second) (A Chain of Short Stories about Their Distance) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments