My Favorite Movies


  bloodyvalentine07's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
The Nightmare Before Christmas
The nightmare before christmas for the win !!
2
Patch Adams (1998,  PG-13)
3
Saw (2004,  R)
Saw
I love this movie too much :D
4
The Terminal (2004,  PG-13)
The Terminal
I love Tom Hanks ! It's your fault Maryse
5
V for Vendetta (2006,  R)
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump
pretty good
7
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Wow, this movie was amazing!! (even if it was a little too gore for nothing)
8
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
9
Finding Nemo (2003,  G)
10
Madagascar (2005,  PG)
11
50 First Dates (2004,  PG-13)
12
The Shining (1980,  R)
The Shining
Stephen King power !
13
Click (2006,  PG-13)
Click
So good!
I laughed, I cried,
I recommend this movie to all people who likes Adam sandler.
Dé-bile !!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments