My Favorite Movies
| Bluebird167916456's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Angelo (2007, Unrated) |
|
| 2 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Waiting for Guffman (1996, R) |
|
| 4 |
The Departed (2006, R) |
|
| 5 |
Angela's Ashes (1999, R) |
|
| 6 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 7 |
Young Guns (1988, R) |
|
| 8 |
Clerks (1994, R) |
|
| 9 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Memento (2000, R) |
|
| 11 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 12 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Outrageous Fortune (1987, R) |
|
| 15 |
The Money Pit (1986, PG) |
|
| 16 |
Half Baked (1998, R) |
|
| 17 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 18 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 19 |
Shine (1996, PG-13) |
|
| 20 |
Two Brothers (2004, PG) |




















