My Favorite Movies


  bluesweetie1978's Rating My Rating
1
Thunderbirds (2004,  PG)
Thunderbirds
it was a good movie
2
Thunderbirds Are Go (1966,  Unrated)
Thunderbirds Are Go
It was great
3
Cars (2006,  G)
Cars
it was an exellent movie
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
a really good movie
5
The Outsiders (1983,  PG)
The Outsiders
a really great movie
6
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
a really fuuny movie
7
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
a funny movie
8
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
really great movie
9
High School Musical 2 (2007,  G)
10
Jump In! (2007,  Unrated)
Jump In!
excellent movie
11
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
The Cheetah Girls
really great movie
12
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
The Cheetah Girls 2
exellent movie
13
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
a good movie
14
Disturbing Behavior (1998,  R)
Disturbing Behavior
really great movie
15
Invincible (2006,  PG)
Invincible
really great movie
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
great movie
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
great movie
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
great movie
19
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
great movie
20
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Fantastic Four
excellent movie
21
Grease (1978,  PG)
Grease
excellent movie
22
Rumble Fish (1983,  R)
23
Transformers (2007,  PG-13)
24
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
26
Raise Your Voice (2004,  PG)
Raise Your Voice
exellent movie
27
Thomas Kinkade's Home for Christmas (2008,  PG)
28
Cry Wolf (2005,  PG-13)
29
New York Minute (2004,  PG)
30
Devour (2005,  R)
Devour
Really great movie
31
Ten Inch Hero (2007,  Unrated)
32
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
33
Camp Rock: The Final Jam (,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments