My Favorite Movies
| bollywoodlover's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) (2006, Unrated) |
|
| 2 |
Salaam Namaste (2005, Unrated) |
|
| 3 |
Ta Ra Rum Pum (2007, Unrated) |
|
| 4 |
Jhoom Barabar Jhoom (Dance Baby Dance) (2007, Unrated) |
|
| 5 |
Jaan-E-Mann (2006, Unrated) |
|
| 6 |
Main Hoon Na (2004, G) |
|
| 7 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
| 8 |
Don (2006, Unrated) |
|
| 9 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
| 10 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 12 |
Daddy Day Care (2003, PG) |
|
| 13 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 14 |
Chup Chup Ke (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001, PG) |
|
| 16 |
Veer Zaara (Veer-Zaara) (2004, Unrated) |
|
| 17 |
Bunty Aur Babli (2005, R) |
|
| 18 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 19 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) (2000, Unrated) |
|
| 21 |
Jodhaa Akbar (2008, Unrated) |





















