My Favorite Movies
Give list a short description
| borninthe80s's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Thank You For Smoking (2006, R) |
|
| 2 |
Le Déclin de l'Empire Américain (The Decline of the American Empire) (1986, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 4 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 5 |
The Barbarian Invasions (Les Invasions barbares) (2003, R) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 7 |
25th Hour (2002, R) |
|
| 8 |
Human Nature (2002, R) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 11 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 12 |
L'Âge des ténèbres (The Age of Ignorance) (Days of Darkness) (2007, Unrated) |
|
| 13 |
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2006, R) |
|
| 14 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 15 |
Sin City (2005, R) |















