My Favorite Movies
| brb864's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Garden State (2004, R) |
|
| 2 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 4 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 5 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 6 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
| 8 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 9 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 10 |
Now and Then (1995, PG-13) |
|
| 11 |
Thank You For Smoking (2005, R) |
|
| 12 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 13 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Much Ado About Nothing (1993, PG-13) |














