You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
johncarter4229's new List
by
john
My favs
by
Brenda
Normal!!!!!
by
Ronin
Name your list
by
B.S.L.
All movies I've watched
by
RJ
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Brianna
Brianna323675690's Rating
My Rating
1
Sweet Home Alabama
(2002, PG-13)
2
Just Like Heaven
(2005, PG-13)
3
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
4
Ever After - A Cinderella Story
(1998, PG-13)
5
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
6
50 First Dates
(2004, PG-13)
7
Mean Girls
(2004, PG-13)
8
27 Dresses
(2007, PG-13)
9
How to Lose a Guy in 10 Days
(2003, PG-13)
10
Fool's Gold (Fools Gold)
(2008, PG-13)
11
A Cinderella Story
(2004, PG)
12
Freaky Friday
(2003, PG)
13
She's the Man
(2006, PG-13)
14
Bring It On
(2000, PG-13)
15
Bring It On: All or Nothing
(2006, PG-13)
16
A League of Their Own
(1992, PG)
17
She's All That
(1999, PG-13)
18
What a Girl Wants
(2003, PG)
19
Clueless
(1995, PG-13)
20
Bridget Jones's Diary
(2001, R)
21
The League of Extraordinary Gentlemen
(2003, PG-13)
22
Mulan
(1998, G)
23
Mulan II
(2004, G)
24
Home on the Range
(2004, PG)
25
Toy Story
(1995, G)
26
Toy Story 2
(1999, G)
27
Over the Hedge
(2006, PG)
28
Sinbad: Legend of the Seven Seas
(, PG)
29
Scooby-Doo
(2002, PG)
30
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
(2004, PG)
31
Monsters, Inc.
(2001, G)
32
Happy Feet
(2006, PG)
33
Ice Age
(2002, PG)
34
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
35
Madagascar
(2005, PG)
36
Shark Tale
(2004, PG)
37
Shrek
(2001, PG)
38
Shrek 2
(2004, PG)
39
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
40
The Little Mermaid
(1989, G)
41
The Lion King
(1994, G)
42
The Incredibles
(2004, PG)
43
Cars
(2006, G)
44
Disney's Aladdin
(1992, G)
45
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
46
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
47
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
48
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
49
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
50
Enchanted
(2007, PG)
51
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
(2005, PG)
52
The Princess Bride
(1987, PG)
53
The Princess Diaries
(2001, G)
54
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
(2000, G)
55
Never Been Kissed
(1999, PG-13)
56
Miss Congeniality
(2000, PG-13)
57
Monster-in-Law
(2005, PG-13)
58
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
59
American Pie
(1999, R)
60
Eurotrip
(2003, R)
61
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
62
The Longest Yard
(2005, PG-13)
63
Happy Gilmore
(1996, PG-13)