You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
arghavanvafa's new List
by
Mike
Movies I've Seen & I Really Like
by
Santorina
My fav Fantasy films
by
Liam
rina
by
rina
mommikelli's new List
by
kelli
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
vic272
brisa272's Rating
My Rating
1
The Lord of the Rings - The Two Towers
(2002, PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
(2001, PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King
(2003, PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(2009, Unrated)
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I
(, Unrated)
14
The Pacifier
(2005, PG)
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
(1999, PG)
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
(2002, PG)
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
(2005, PG-13)
18
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
(1983, PG)
19
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
20
Titanic
(1997, PG-13)
21
National Treasure
(2004, PG)
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
(2005, PG)
23
Casanova
(2005, R)
24
Shrek
(2001, PG)
25
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
26
Shrek 2
(2004, PG)
27
Beauty And The Beast - Belle's Magical World
(1998, G)
28
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
29
Seven Years in Tibet
(1997, PG-13)
30
101 Dalmatians (One Hundred and One Dalmatians)
(1961, G)
31
101 Dalmatians
(1996, G)
32
102 Dalmatians
(2000, G)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments