Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
My Top 150 Movies
by
Kieran
Seen of-
1001 movies you must see before you...
by
Ross
Movies I Want to See
by
Jen
AFI's 10 Top 10
by
Alexander
Movies I Wanna buy
by
Mehek
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
B-Rod
BRod82766581's Rating
My Rating
1
A Clockwork Orange
(1971, R)
2
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
3
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
4
Accepted
(2006, PG-13)
5
American Pie
(1999, R)
6
American Pie 2
(2001, R)
7
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
8
American Wedding
(2003, R)
9
Apocalypse Now
(1979, R)
10
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
11
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me
(1999, PG-13)
12
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
13
American Psycho
(2000, R)
14
Back to the Future
(1985, PG)
15
Back to the Future Part II
(1989, PG)
16
Back to the Future Part III
(1990, PG)
17
Bad Boys
(1995, R)
18
Bad Boys II
(2003, R)
19
Batman Begins
(2005, PG-13)
20
Blade - Trinity
(2004, R)
21
Blade
(1998, R)
22
Blade II (Blade 2)
(2002, R)
23
Billy Madison
(1995, PG-13)
24
Big Daddy
(1999, PG-13)
25
Blazing Saddles
(1974, R)
26
Caddyshack
(1980, R)
27
Cars
(2006, G)
28
Casino
(1995, R)
29
Casino Royale
(2006, PG-13)
30
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
31
Clerks
(1994, R)
32
Clerks II
(2006, R)
33
Coming to America
(1988, R)
34
Con Air
(1997, R)
35
Dazed and Confused
(1993, R)
36
Die Hard
(1988, R)
37
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3)
(1995, R)
38
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
39
Dogma
(1999, R)
40
E.T. - The Extra-Terrestrial
(1982, PG)
41
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
42
Eurotrip
(2003, R)
43
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
44
Fight Club
(1999, R)
45
Forrest Gump
(1994, PG-13)
46
Full Metal Jacket
(1987, R)
47
Friday After Next
(2002, R)
48
Friday
(1995, R)
49
Ghost Rider
(2007, PG-13)
50
Ghostbusters
(1984, PG)
51
Gladiator
(2000, R)
52
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
(2000, PG-13)
53
GoodFellas
(1990, R)
54
Grandma's Boy
(2006, R)
55
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
56
Indiana Jones and the Last Crusade
(1989, PG-13)
57
Indiana Jones and the Temple of Doom
(1984, PG)
58
Jackass - The Movie
(2002, R)
59
Jackass: Number Two
(2006, R)
60
Jay and Silent Bob Strike Back
(2001, R)