My Favorite Movies


  1. BRoTHERFRIKEADo
  2. GEoRGE J.

RELAx.
LooK THE scENE.
FIND THE INsIDE oRIGEN.
JoY THE MovIE.

  BRoTHERFRIKEADo's Rating My Rating
1
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
2
Forrest Gump (1994,  PG-13)
3
The Family Man (2000,  PG-13)
4
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
5
Black Snake Moan (2007,  R)
6
Man on Fire (2004,  R)
7
Hancock (2008,  PG-13)
8
Cloverfield (2008,  PG-13)
9
Charlie Bartlett (2007,  R)
10
Stop Loss (2008,  R)
11
Wanted (2008,  R)
12
Be Kind Rewind (2008,  PG-13)
13
Smart People (2008,  R)
14
The Happening (2008,  R)
15
August (2008,  R)
16
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
17
Definitely, Maybe (2008,  PG-13)
18
Made of Honor (2008,  PG-13)
19
Step Brothers (2008,  R)
20
Gran Torino (2009,  R)
21
Eagle Eye (2008,  PG-13)
22
Appaloosa (2008,  R)
23
Bangkok Dangerous (2008,  R)
24
The Day the Earth Stood Still (2008,  PG-13)
25
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
26
Taken (2009,  PG-13)
27
Lakeview Terrace (2008,  PG-13)
28
Slumdog Millionaire (2008,  R)
29
Yes Man (2008,  PG-13)
30
Bedtime Stories (2008,  PG)
31
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) (2008,  Unrated)
32
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
33
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
34
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
35
Trainspotting (1996,  R)
36
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
37
8MM (1999,  R)
38
Marley & Me (2008,  PG)
39
Little Miss Sunshine (2006,  R)
40
Outlander (2009,  R)
41
City of Ember (2008,  PG)
42
Punisher: War Zone (2008,  R)
43
Seven Pounds (2008,  PG-13)
44
Miracle at St. Anna (2008,  R)
45
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
46
Coraline (2009,  PG)
47
Angels and Demons Revealed (2004,  Unrated)
48
Angels & Demons (2009,  PG-13)
49
Hard Candy (2006,  R)
50
300 (2007,  R)
51
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
52
Un Mundo maravilloso (A Wonderful World) (2007,  Unrated)
53
Lord of War (2005,  R)
54
Unbreakable (2000,  PG-13)
55
Twilight (2008,  PG-13)
56
Casino (1995,  R)
57
Ronin (1998,  R)
58
Troy (2004,  R)
59
Terminator Salvation (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments