My Favorite Movies


  brunzie69's Rating My Rating
1
Akira (1988,  R)
Akira
THIS IS THE BEST MOVIE EVER! awesome charcters story ending everything. best movie ever
2
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
3
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
4
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
5
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
This is so funny. The show is better and I was really scared it would suck but it was hilarious.
6
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) (1984,  PG)
7
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999,  PG-13)
8
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1989,  Unrated)
9
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  G)
10
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force) (1996,  R)
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force)
excellent movie 1 of da best ive eva seen
11
Omohide poro poro (Only Yesterday) (1991,  Unrated)
12
Billy Madison (1995,  PG-13)
13
Disney's Aladdin (1992,  G)
14
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
15
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
16
School of Rock (2003,  PG-13)
17
Big Daddy (1999,  PG-13)
18
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
19
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
20
Hercules (1997,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments