My Favorite Movies
| buschman65041's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Murphy's Romance (1985, PG-13) |
|
|
| 2 |
Easy Rider (1969, R) |
|
|
| 3 |
Smokin' Aces (2007, R) |
|
|
| 4 |
Up in Smoke (1978, R) |
|
|
| 5 |
We Are Marshall (2006, PG) |
|
|
| 6 |
We Were Soldiers (2002, R) |
|
|
| 7 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 8 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 9 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 11 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 12 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 13 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 14 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 15 |
Rescue Dawn (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
Platoon (1967, R) |
|
|
| 17 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
|
| 18 |
Swordfish (2001, R) |
|



