My Favorite Movies


  buswasher20's Rating My Rating
1
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
2
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
3
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
4
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
5
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
6
Back to the Future (1985,  PG)
7
Back to the Future Part II (1989,  PG)
8
Better Off Dead (1985,  PG)
9
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989,  PG)
10
Brainscan (1994,  R)
11
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
12
Far Out Man (1990,  R)
13
Grandma's Boy (2006,  R)
14
Hackers (1995,  PG-13)
15
National Lampoon's Senior Trip (1995,  R)
16
Ninja Academy (1989,  R)
17
No Retreat, No Surrender (1986,  PG)
18
Pee-wee's Big Adventure (1985,  PG)
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990,  PG)
20
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze (1991,  PG)
21
Timecop (1994,  R)
22
The Monster Squad (1987,  PG-13)
23
The Wizard (1989,  PG)
24
The Wizard of Oz (1939,  G)
25
Ready to Rumble (2000,  PG-13)
26
Return to Oz (1985,  PG)
27
Revenge of the Nerds (1984,  R)
28
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise (1987,  PG-13)
29
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
30
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
31
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments