Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  busylizzie92's Rating My Rating
1
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Music and Lyrics 5.0 Stars
LOVE IT, LOVE IT, I know all the songs by heart
Click to Rate
2
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 5.0 Stars
IT IS THE BIGGEST MOVIE OF THE SUMMER
Click to Rate
3
About a Boy (2002,  PG-13)
About a Boy 5.0 Stars
just saw it, hugh grant is so funny
Click to Rate
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
love it! and can't stop waching it
Click to Rate
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 4.5 Stars
They are really really little and so cute
Click to Rate
6
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.5 Stars
It was good, but was not my favorite
Click to Rate
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 4.0 Stars
They are all so little
Click to Rate
9
Vertigo (1958,  PG)
Vertigo 4.5 Stars
AMAZING
Click to Rate
10
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective 4.5 Stars
such a good movie
Click to Rate
11
Rear Window (1954,  PG)
Rear Window 4.5 Stars
The plot is just amazing
Click to Rate
12
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Dumb and Dumber 3.5 Stars
so funny
Click to Rate
13
North by Northwest (1959,  Unrated)
North by Northwest 3.5 Stars
I love Alfred Hitchcock
Click to Rate
14
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven 4.0 Stars
Very good, jazz and nina you should see this
Click to Rate
15
To Catch a Thief (1955,  Unrated)
Click to Rate
16
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet 3.0 Stars
so cute
Click to Rate
17
Singin' in the Rain (1952,  G)
Singin' in the Rain 3.5 Stars
the best musical
Click to Rate
18
Millions (2005,  PG)
Millions 3.5 Stars
amy you should see this one
Click to Rate
19
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
Click to Rate
20
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
21
The Importance of Being Earnest (1952,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments