My Favorite Movies
| callystaffiere's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bend It Like Beckham (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Yellow Submarine (1968, G) |
|
| 4 |
A Hard Day's Night (1964, G) |
|
| 5 |
Tropic Thunder (2008, R) |
|
| 6 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 7 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 8 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 10 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 11 |
RocknRolla (2008, R) |
|
| 12 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 13 |
Yes Man (2008, PG-13) |
|
| 14 |
Wanted (2008, R) |
|
| 15 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |















