My Favorite Movies
| Camy090909's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Speed (1994, R) |
|
| 2 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 4 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Tuxedo (2002, PG-13) |
|
| 6 |
Around the World in 80 Days (2004, PG) |
|
| 7 |
The Medallion (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Rumble in the Bronx (Hung faan aau) (1996, R) |
|
| 9 |
Mr. Nice Guy (1997, PG-13) |
|
| 10 |
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) (1991, PG-13) |
|
| 11 |
Bruce Lee - A Warrior's Journey (2000, Unrated) |
|
| 12 |
Frankie and Johnny (1965, Unrated) |
|
| 13 |
Spinout (1966, Unrated) |
|
| 14 |
Tickle Me (1965, Unrated) |
|
| 15 |
Lee Evans: Wired and Wonderful - Live at Wembley (1983, Unrated) |
|
| 16 |
Wild in the Country (Lonely Man) (1961, Unrated) |
|
| 17 |
The Trouble with Girls (and How to Get Into It) (1969, G) |
|
| 18 |
Loving You (1957, Unrated) |
|
| 19 |
Charro! (1969, G) |
|
| 20 |
Kissin' Cousins (1964, Unrated) |
|
| 21 |
Easy Come, Easy Go (1967, PG) |
|
| 22 |
Live a Little, Love a Little (1968, PG) |
|
| 23 |
Follow That Dream (1962, Unrated) |
|
| 24 |
Kid Galahad (1962, Unrated) |
|
| 25 |
Flaming Star (1960, PG) |
|
| 26 |
Double Trouble (1967, Unrated) |
|
| 27 |
It Happened at the World's Fair (1963, Unrated) |
|
| 28 |
Change of Habit (1969, G) |
|
| 29 |
Girl Happy (1965, Unrated) |
|
| 30 |
Roustabout (1964, PG) |
|
| 31 |
Speedway (2001, G) |
|
| 32 |
Paradise, Hawaiian Style (1966, G) |
|
| 33 |
Fun in Acapulco (2000, PG) |
|
| 34 |
King Creole (1958, PG) |
|
| 35 |
Girls! Girls! Girls! (1962, PG) |
|
| 36 |
Love Me Tender (1956, Unrated) |
|
| 37 |
Jailhouse Rock (1957, Unrated) |
|
| 38 |
Blue Hawaii (1961, PG) |
|
| 39 |
Clambake (1967, Unrated) |
|
| 40 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 41 |
Step Up (2006, PG-13) |






































