My Favorite Movies
| captainnemo1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Joan of Arc (1999, Unrated) |
|
| 2 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 3 |
Lady in the Water (2006, PG-13) |
|
| 4 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 6 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 7 |
Firewall (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 9 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 10 |
The Princess Bride (1987, PG) |










