My Favorite Movies


  CaptainWow34008173's Rating My Rating
1
The Sting (1973,  PG)
2
Shaun of the Dead (2004,  R)
3
Pulp Fiction (1994,  R)
4
Reservoir Dogs (1992,  R)
5
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
6
A League of Their Own (1992,  PG)
7
Field of Dreams (1989,  PG)
8
Mystery Men (1999,  PG-13)
9
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
10
Sin City (2005,  R)
11
Phantom of the Paradise (1974,  PG)
12
Donnie Darko (2001,  R)
13
The Birds (1963,  PG-13)
14
Vertigo (1958,  PG)
15
Paper Moon (1973,  PG)
16
Toy Story (1995,  G)
17
Le Mur (The Wall) (1998,  Unrated)
18
Batman Returns (1992,  PG-13)
19
Blast from the Past (1999,  PG-13)
20
This Is Spinal Tap (1984,  R)
21
UHF (1989,  PG)
22
The Aristocrats (2005,  Unrated)
23
The Big Lebowski (1998,  R)
24
Fargo (1996,  R)
25
King of the Corner (2005,  R)
26
A Mighty Wind (2003,  PG-13)
27
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
28
V for Vendetta (2006,  R)
29
Clerks (1994,  R)
30
Freaks (1932,  Unrated)
31
All We Are Saying (2005,  Unrated)
32
Idiocracy (2006,  R)
33
The Hudsucker Proxy (1994,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments