My Favorite Movies
| CaraCara33's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 2 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 3 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 4 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 5 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 6 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 7 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 8 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 10 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 11 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 12 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
| 13 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 14 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 15 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 16 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
| 17 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 18 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |


















